Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Her genç kızın rüyasıdır beyaz ve uzun duvaklı bir gelinlik giymek. Çocukluk hayallerinde canlandırdığı gelinliği aramak ile başlar herşey ve o en müthiş gelinliği giyene kadar da sürer
Gelinliğinizi seçerken en büyük etken hayalleriniz olsa da, yeni yılın gelinlik modası, trendleri ve yakın çevrenizin tavsiyeleri de önemli etkenlerdir.

Hayalinizdeki gelinliği seçerken bazı detayları unutmamanız yeterli olacaktır:

Vücut tipinizi iyi tanıyın ve ona göre bir seçim yapın. Eğer kısa boyluysanız eteği çok kabarık olan gelinliklerden kaçının. Üst bedeniniz ve basen bölgeniz geniş ise drapeli gelinliklerden kaçınmalısınız. Drapeli gelinlik beli ince göstermeye yardımcı olur bu yüzden kalın belliler için idealdir. Vücut hatlarınıza ne kadar güvenmiyorsanız o kadar az detaylı bir gelinlik seçmeniz gerekmektedir.
Yeterince araştırma yaptığınızdan emin olun. Gelinliği hazır mı almak istiyorsanız yoksa diktirmek mi, bütün bunlara karar vererek yola çıkın. Eğer diktirecekseniz düğün gününüzden aylar öncesinden buna karar vermeniz gerekmektedir.
Gelinlik kumaşınız da dikkat etmeniz gereken bir başka unsurdur. Teninize en iyi giden rengi seçmeye çalışın moda diye parlak veya solgun renklere hemen yönelmeyin. Saç renginizden yapacağınız makyaja kadar bir bütün olarak düşünüp karar verin.
Gelinliğinizin aşırı sıkı veya ağır olmamasına dikkat edin. Unutmayın ki gelinliğinizle saatlerce ayakta kalacak veya dans edeceksiniz. Kendinizi en rahat hissedeceğiniz modeli bulmaya çalışırsanız düğün gecenizde o kadar rahat edersiniz.
Gelinliklerin diktirilmesinin yanı sıra hazır alınabilir, ‘Gelinlik, gelinin vücut kusurlarını kapatmalı, boya, kiloya uygun modeller seçilmeli… Asla ve asla bir gelinlik başkasının üzerinde güzel durduğu için alınmamalı… Boyun, göğüs ya da sırt dekoltesine dikkat edilmeli… Gelinliğin uzunluğu da dikkat edilmesi gereken diğer bir konu’ diye konuştu.